Sport a postanowienia noworoczne

Postanowienia noworoczne często dotyczą zwiększenia swojej aktywności fizycznej w celu schudnięcia lub poprawienia formy. Pełni nadziei biegniemy odwiedzić sklep sportowy, aby nabyć w nim potrzebne do uprawiania aktywności akcesoria.

jog-365538_960_720Aktualnie na fali jest bieganie, więc podążając za tym trendem wybieramy buty adidas oraz modne koszulki sportowe i ruszamy na pierwszy trening, który zazwyczaj kończy się wielkim rozczarowaniem i obnażeniem naszej słabej kondycji. Niektórzy już na tym etapie się poddają, a zakupione sprzęty kurzą się w kącie. Ci bardziej wytrwali próbują dalej, ze zdziwieniem zauważając, że każdy trening jest coraz łatwiejszy i przyjemniejszy, a waga leci w dół.

Zadowoleni z siebie i zachęceni efektami dzielimy się osiągnięciami w internecie, licząc na poklask znajomych. Ci zazwyczaj gratulują, a my dumni z siebie kontynuujemy postanowienie. Ach, ilu z nas chciałoby, żeby tak to się właśnie skończyło…

Znacznie częściej jednak dopada nas niemoc pierwszych treningów, które trzeba po prostu przetrwać zaciskając zęby, aby później było łatwiej. Początki są najtrudniejsze, nie poddawajmy się. Jeśli to zwiększy naszą motywacje możemy spróbować pracy z indywidualnym trenerem na siłowni lub w klubie fitness. To trochę kosztuje, ale zdrowie i świetne samopoczucie nie ma ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *